Coaching – co oznacza dla Ciebie?

Coaching – co oznacza dla Ciebie?

Coaching to klucz do lepszego życia

To partnerski dialog, prowadzący do istotnej zmiany myślenia, dzięki której zaczynasz osiągać satysfakcjonujące rezultaty w życiu osobistym i zawodowym.

To również:
Korzystanie ze wsparcia w drodze do zmian
Gotowość do pracy nad sobą
Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie
Lepsze poznanie siebie i swoich możliwości

Coaching to klucz do lepszego życia

To partnerski dialog, prowadzący do istotnej zmiany myślenia, dzięki której zaczynasz osiągać satysfakcjonujące rezultaty w życiu osobistym i zawodowym.

To również:

Korzystanie ze wsparcia w drodze do zmian

Gotowość do pracy nad sobą

Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie

Lepsze poznanie siebie i swoich możliwości

Sesje to indywidualne spotkania Ciebie ze mną. Zwykle trwają 50 minut. To czas wyłącznie dla Ciebie.

W swojej pracy dbam o to by te spotkania odbywały się w ciepłej i opartej na zaufaniu atmosferze.

Jestem od tej pory Twoim towarzyszem w podroży do upragnionego celu.

Zobacz co mówią moi klienci: klik – opinie o coachingu

 • jestem Twoją przewodniczką i towarzyszką w podróży do celu
 • zadaję Ci pytania i uważnie słucham
 • zapewniam Ci wsparcie oraz opartą na zaufaniu relację
 • nie podaję gotowych rozwiązań
 • kiedy jest to potrzebne służę psychoedukacją
 • pomagam Ci w Twoim dążeniu do rozwoju

W swojej pracy korzystam z podejścia transteoretycznego procesu zmiany.

Zakłada ono, że każda zmiana ma sześć stadiów, których doświadczamy, kiedy wprowadzamy w swoim życiu zmianę. Zapraszam, zobacz, w którym etapie zmiany jesteś:

I etap – Prekontemplacja

W tym etapie możesz nie dostrzegać potrzeby zmiany. Natomiast Twoi znajomi, rodzina podpowiadają Ci: „za dużo pracujesz, ta relacja Ci nie służy, wykorzystują Cię, przepracowujesz się, zadbaj o siebie, skończ w końcu ten projekt, pracę mgr.” Może dostrzegasz odrobinę w tym prawdy ale uznajesz, że nie jest wcale tak źle, jak mówią.

II etap – Kontemplacja

Zaczynasz dostrzegać powoli potrzebę zmiany ale jednocześnie wiesz, że nie jest to takie łatwe. Jest w Tobie ambiwalencja, trochę chcesz i trochę nie chcesz. Natomiast pod koniec tego etapu możesz skłaniać się już ku temu, że chcesz tej zmiany ale jak to zrobić? a może już nawet próbowałaś i się nie udało. Pewne jest, że aby pójść dalej potrzebujesz wsparcia.

III etap – Przygotowanie

W tym etapie masz już podjętą decyzję, że zmiana będzie dla Ciebie dobra i pragniesz jej. Zaczynasz gromadzić zasoby, umiejętności aby dokonywać pierwszych kroków. Obserwujesz swoje pierwsze sukcesy ale też porażki. Małymi krokami sprawdzasz co działa a co nie.

IV etap – Działanie

W swoim życiu zaczynasz wdrażać coraz więcej zachowań, które Ci służą. Czujesz i wiesz, że jesteś na dobrej drodze, co nie znaczy, że nie zaliczasz wpadek. Cały czas jednak doskonalisz swoje umiejętności i wprowadzasz kolejne sprawdzone rozwiązania.

V etap – Podtrzymanie

To jest ten moment, w którym utrwalasz, to co wypracowałeś. To jest też moment, w którym „spijasz piankę” swojej pracy nad rozwojem. Pamiętaj jednak, że jest to jeszcze etap, w którym potrzebujesz wsparcia aby nie zaprzepaścić efektów swoich wysiłków.

VI – Rozwiązanie

Krótko mówiąc, masz już głęboko osadzoną w sobie umiejętność, kompetencję, nad którą dotąd wspólnie pracowaliśmy. Bravo!

Po przeanalizowaniu VI faz zmiany, jak czujesz, w którym etapie zmiany jesteś?

Dzięki świadomości, etapu zmiany, możemy zmaksymalizować skuteczność Twoich wysiłków, byś osiągnęła zamierzony cel. Każdy etap zmiany warunkuje bowiem inny sposób wspierającej pracy coachingowej.

W swojej pracy korzystam również z dorobku psychologii pozytywnej, psychoterapii pozytywnej, compassion focused therapy, ACT,  pracy z ciałem, obrazem, metaforą, opowieścią terapeutyczną i mindfulness. Korzystam ze wszystkich swoich kompetencji, by zapewnić Ci konkretne wsparcie.

Bardzo ważne jest dla mnie również, by nasze spotkania odbywały się w ciepłej, opartej na zaufaniu i szacunku atmosferze.

Klienci mówią:

Podczas sesji bardzo ważne były dla mnie uważność, wnikliwość, spokój zainteresowanie moimi problemami, umiejętność słuchania i dawania mi pola bycia sobą, otwartość. Agnieszka potrafi zbudować bardzo przyjazną atmosferę , zaufania, która daje mi siłę, nadzieję i raduje serce rozmową🙂 Proces był piękną przygodą odkrywania siebie i na pewno dalej chcę go kontynuować właśnie z Agnieszką 🙂

Aby odnieść pełną korzyść z sesji bądź gotowa:

 • zaufać mi
 • szczerze i otwarcie wyrażać to, co myślisz
 • otworzyć się na zmianę
 • wziąć odpowiedzialność za swoje życie
 • być uczciwą wobec siebie i do całego procesu rozwoju

Pamiętaj, to ile korzyści odniesiesz ze spotkań zależy od twojego zaangażowania i uczciwości wobec siebie.

Praca ze mną jest tylko fragmentem procesu zmiany. Twój rozwój dokonuje się przede wszystkim między naszymi spotkaniami i polega na Twojej systematycznej i samodzielnej pracy.

Ja jako coach zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej Cię w tym wesprzeć.

Podczas sesji nie analizujemy bolesnych przeżyć i tego jak wpłynęły na Ciebie. Co nie znaczy, że nie poruszamy ich w ogóle. Jeśli poczujesz potrzebę opowiedzenia o czymś trudnym, to zapewniam na to przestrzeń, jednocześnie jednak zadbam o to, abyś nie zanurzyła się w nich za głęboko. Zajmujemy się bowiem głównie tym co możesz zrobić TU i TERAZ oraz Twoją przyszłością. Wspólnie szukamy rozwiązań i pokonujemy blokujące Cię myśli.

Kiedy będziesz tego potrzebować wesprę Cię swoją wiedzą i doświadczeniem.  Jednocześnie będę Cię zachęcać byś korzystała ze swoich zasobów, by poszukać własnej odpowiedzi na pytanie, co jest dla Ciebie dobre i rozwijające.

Co mówią klienci?

„Sesje coachingu sprawiły, że zaczęłam bardziej sobie ufać. Agnieszka pomogła mi uwierzyć w siebie i docenić  głos intuicji. Łatwiej jest mi teraz wypowiadać się przed innymi a rodzina mówi, że rozkwitłam!” – A.

***

„Pani Agnieszka jest bardzo ciepłą i przyjazną osobą. Nasze spotkania pomogły mi lepiej poznać siebie i zachęciły do dalszego rozwoju. Dzięki p. Agnieszce wzrosło moje poczucie własnej wartości. Teraz z optymizmem patrzę w przyszłość, bo wiem, że wszystko zależy ode mnie.
Szczerze polecam 🙂 ” – N.

***

„Dotychczas żyłam po to by zadowalać innych. Byłam szczęśliwa, gdy mama była szczęśliwa. Przyzwyczaiłam się od tego i nawet nie zdawałam sobie sprawy jak jestem uzależniona od opinii. Czułam się niepełnowartościowa i bałam się cokolwiek skomentować, bo byłam od razu duszona. Teraz pozwalam sobie na otwartość, na wypłynięcie moim emocjom. Nie boję się mówić co myślę, to wypływa ze mnie. Zaczęłam decydować o sobie, nie myśleć o tym co powiedzą inni, stałam się bardziej pomysłowa. Otworzyłam samą siebie! Dziękuję Bogu za Panią, popchnęła mnie Pani, pomogła mi Pani wyjść z dołka. Dziękuję P. Agnieszko.” – K.

***

„Spotkania z Agnieszką to:

 • lepsze poznanie siebie,
 • uzmysłowienie, że przyszłość zaczyna się dziś i zależy ode mnie,
 • motywacja do pracy nad sobą i wyjście z cienia.”
  Małgorzata Jakubowska

***

„Po sesjach czuję, że w środku jest mi lżej, nie mam już ściśniętego brzucha, ściśniętych jelit i nerwów w środku. Wcześniej często miałam ściśnięty żołądek, bo obawiałam się że nie zdążę na czas z pracą i martwiłam się co inni powiedzą. A teraz umiem to sobie wytłumaczyć i jeśli komuś coś nie będzie pasować, to wiem co mam powiedzieć. Jestem bardziej wyluzowana. Wcześniej sama siebie napędzałam i wciąż czułam wewnętrzne naprężenie w organizmie a teraz czuję luz. Dzięki rozmowom z Agnieszką nauczyłam się również lepiej dogadywać się z otoczeniem, pytać innych o zdanie i jasno wyrażać swoje. Te nasze rozmowy dużo pomogły mi w życiu. Czuję się teraz otwarta, jest mi dużo lżej, potrafię docenić swoje życie i samą siebie. To jest nowa droga w moim życiu.” – P.

***

„Dotąd czułam, że moje życie toczy się poza moją świadomością, że kręcę się w błędnym kole. Czytałam wiele książek motywacyjnych, filmików ale to nic nie pomagało. Moje życie nie miało sensu. Teraz już wiem, że samemu nie da się wyjść z takiego stanu. Dzięki spotkaniom z Tobą przebudziłam się do życia! Odnalazłam swój kurs na życie, na szczęście. Podjęłam decyzje. Teraz wiem czego chcę, wiem też że dotąd uciekałam od rzeczywistości. Doznałam oświecenia.To działa, to nie są opowieści, trzeba tylko skorzystać z pomocy prawdziwego specjalisty.” – N

***

„Sesje z Agnieszką pomogły mi w lepszym poznaniu swojego Ja, swoich pragnień, akceptacji swojej osoby, odkrycia drzemiących zasobów, talentów. Dzięki temu zyskałam poczucie akceptacji siebie taką jaką jestem, wiary, że nie wolno się poddawać tylko słuchać głosu swojej intuicji i „robić swoje”. – W.

***

„Coaching z Agnieszką pomógł mi poszerzyć samoświadomość, wzmocnić pewność siebie, skupić się na sobie i swoim życiu. Na sesjach mogłam spojrzeć na siebie i swoje słabości z innej perspektywy. Moje ściany zamknięcia na siebie i innych zaczęły się w końcu kruszyć.” – B.

***

„Sesje life coachingu pomogły mi w odzyskaniu wiary w siebie i swoje możliwości, zarówno tej interpersonalne jak i pod względem zawodowym. Nauczyłam się doceniać swoje wartości i umiejętności. Zrozumiałam, że moje szczęście zależy ode mnie.” – J.

***

„W trakcie sesji coachingu zmieniło się przede wszystkim moje podejście do własnych słabości. Staram się je teraz rozumieć i zastanawiam się co mogę zrobić, aby je zamienić w pozytywne emocje. Udało mi się opanować cały chaos jaki miałam w głowie przed stresującym wystąpieniem.” – K.

***

„Pierwszy raz odczułam, że wracam do domu z radością i wiarą, że wszystko się uda. Do tej pory uważałam, że w moim życiu nic nie ma sensu, we wszystko wątpiłam. Aż trudno mi uwierzyć, że sesje i ćwiczenia z tobą mają taką moc!” – O.

***

„Kiedy przyszłam do Ciebie przepełniało mnie poczucie winy i totalnej porażki życiowej. Rozwód oznaczał dla mnie klęskę. Dzięki Tobie odzyskałam wiarę w siebie, doceniłam swoje zdolności i odzyskałam władzę nad własnym życiem. Poukładałam sobie pracę i życie towarzyskie, nauczyłam też radzić sobie z emocjami. Choć mam w sobie jeszcze trochę lęku wierzę że przede mną są szczęśliwe chwile.” – A.

***

„Chodziłam na rożne terapie po których w większości czułam się źle. Coaching u P. Agnieszki jest bardzo pozytywną formą rozwoju osobistego. Po każdej sesji czuję jakby wyrosły mi skrzydła. Czuję się zmotywowana do działania i coraz silniejsza. Widzę, że mogę i daję radę zmieniać się. Wstaję z kolan i powoli rozwijam skrzydła…” – W.

***

„Moje ciało było latami kompletnie nie zadbane, pędziłam tylko za pracą i doszkalaniem się. Nie byłam świadoma z czego to wszystko wynika. Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo w moim życiu brakowało przyjemności, i tego jak można być asertywnym i nie czuć potrzeby usprawiedliwiania swoich wyborów ani poczucia winy. To wszystko udało mi się wdrożyć. A co najpiękniejsze co odkryłam, to mój wewnętrzny głos, który się mną opiekuje. Latami go nie słuchałam, tak jakbym go całkowicie zatraciła, słyszałam tylko krytykę i krytykę. A teraz słucham tego troskliwego głosu i jest to takie przyjemne. Pomaga mi on przejąć kontrolę nad lękiem, że nie podołam. To miłość do siebie, coś wspaniałego!” – B.

***

„Nauczyłam się kontrolować swoje emocje i właściwie je rozumieć. Teraz wiem co robić by mnie nie poniosły na zakręcie. Mniej się stresuję pracą. Nie budzę się już w nocy spanikowana i mam więcej spokoju. Mam też więcej pozytywnego myślenia i mniej narzekam. Nawet jak mnie dopadnie jakiś dołek, to szybko z niego wyskakuje, bo umiem sobie wytłumaczyć rożne rzeczy. Łatwiej przychodzi mi też podejmowanie decyzji, mam w tym więcej pewności siebie i asertywności. Nawet nie wiem kiedy zleciało nam te 7 tygodni. Te spotkania naprawdę mi dobrze robią!” – M.

***

„Całkiem inaczej wyobrażałam sobie coaching. To co mnie tu spotkało całkowicie mnie zaskoczyło. Dzięki spotkaniom z Panią podjęłam decyzje, których bałam się w głębi duszy. Bardzo ważne decyzje. Uświadomiłam sobie co jest dla mnie naprawdę ważne. Teraz wiem co mam robić. Podczas spotkań czułam się zaopiekowania, poprowadzona za rękę. Czułam się bardzo bezpiecznie. Bardzo mi pomogły spotkania z Panią. Dziękuję.” – G.

***

„Jestem pozytywnie zaskoczony spotkaniem. Bardzo mi się podoba, że sam sobie odpowiedziałem na swoje pytania. Bardzo mnie Pani zainspirowała, czuję się podekscytowany tą rozmową. To naprawdę wspaniałe, kiedy mogę porozmawiać o wszystkich swoich wątpliwościach.” – J.

***

„P. Agnieszka jest osobą, która od pierwszego spotkania wzbudza zaufanie. Cały czas czułem, że mogę bez skrępowania opowiadać jej o swoich przemyśleniach i problemach a ona nie dokonywała ocen. Dzięki temu lepiej zrozumiałem siebie, swoje ograniczenia ale też możliwości rozwoju. Zrozumiałem, że zmiana jest możliwa jeśli tylko będę konsekwentny. Sesje pomogły mi lepiej radzić sobie ze stresem, dzięki czemu jestem bardziej zadowolony na co dzień. Zrozumiałem, że moje problemy nie są wyjątkowe, że są na nie rozwiązania gotowe do wprowadzenia przy dobrej woli. Teraz lepiej sobie radzę z delegowaniem zadań, rozliczaniem pracowników i zarządzaniem czasem. Wiele rzeczy sobie uświadomiłem. Szczerze polecam coaching z p. Agnieszką.” – K.

***

„Potrzebowałam takiej osoby jak Ty, która spojrzała na wszystko obiektywnie, jak osoba która rozumie ludzi i ma kompetencje, która nie ocenia. Nie bałam się powiedzieć Ci niektórych rzeczy ale czekałam na szczerą opinię. Twoje odpowiedzi nie dotykały mnie, dlatego nie zastanawiałam się co jest ze mną nie tak. Pokazywałaś mi to z drugiej strony. Nauczyłam się swoje słabości obracać w dobre strony. Teraz nie dołuje siebie tylko jestem przeświadczona, że jak chcę to mogę wszystko. Bardzo też podobały mi się zadania między sesjami. Pomogły mi zrozumieć, że moje życie się nie skończyło, że ważne jest bym doceniała to co teraz. Zawsze mogę wrócić do moich notatek i to pozwala mi szanować moje życie. Uświadomiłaś mi tyle rzeczy, za co Ci baaardzo dziękuje. Jesteś moim aniołem stróżem. Dotąd siedziałam sama ze sobą w głowie i analizowałam. Doszłam do tego, że przed 30-tką już nic mi się nie chciało. Swoje najlepsze lata spędziłam na rozmyślaniu o czymś co mnie nie dotyczyło. Dzięki Tobie staję się lepszym człowiekiem dla siebie. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.” – D.

***

„Teraz dużo swobodniej się wypowiadam, wcześniej czułam ścisk gardła, gdy mnie o coś pytano. Jest to coś tak nowego, że aż jestem zachwycona. Stałam się też bardziej niezależna i częściej stawiam granice. Zaczęłam również bardziej dbać o swoje zdrowie, potrzeby i otoczenie. I to wszystko sprawia mi teraz przyjemność. To duża zmiana.” – P.

***

„Jest Pani bardzo dobrym psychologiem, w tak prosty sposób przedstawia Pani złożone rzeczy. Naprawdę jestem pod wrażeniem, nie spodziewałam się tego po coachingu. Bardzo lubię Pani przykłady, pozostają mi na długo w pamięci i chętnie do nich wracam po sesji.” – M.

***

” Z każdej sesji na sesję czuję się lepiej i łatwiej jest mi skupić się na dobrych rzeczach. Jestem teraz skupiona na zakładaniu własnego biznesu, zamiast na rozpamiętywaniu tego, co spotkało mnie złego. Czuję, że w końcu ktoś mnie rozumie i potrafi powiedzieć coś mądrego, co pomaga.” – J.

***

„Przez lata żyłam z uczuciem porażki, ponieważ przez kilka lat nie mogłam dokończyć pisania pracy, czułam się ze sobą naprawdę źle. Sesje coachingowe z panią sprawiły, że udało mi się intensywnie wrócić do pracy, napisać kilkadziesiąt stron, że zaczęłam też lepiej organizować czas, lepiej stawiać granice, lepiej o sobie myśleć. Teraz mam w sobie poczucie sukcesu, doceniam w sobie to, że jestem mamą i że łączę to ze swoją pracą. I kiedy myślę o sobie, nie chcę być robotem od wysoko punktowanego działania ale być po prostu człowiekiem ze swoimi potrzebami i uczuciami. Zrozumiałam tez, że to ja mam wpływ jak będą mnie postrzegali inni, że to nie wynika z mojego wykształcenia ale z tego co wybieram i jak się zachowuję. ” – K.

***

„Dzięki Pani otworzyłam się na nowe relacje, bo pozwoliłam sobie na bycie nieidealną, na popełnianie błędów. Zobaczyłam, że to jaka jestem, jest fajne. Polubiłam taką siebie. Mam teraz większy spokój, czuję większe pogodzenie ze sobą i pozwałam sobie iść do przodu. Czuję, że to jest moje życie i może być szczęśliwe, bo to ja o nim decyduje. Te spotkania otwierają mój umysł.” – C.

***

„Teraz chętniej mówię innym o tym, ze coś mi się nie podoba i nie czuję przy tym wyrzutów sumienia. Cieszy mnie to, że dzięki temu dochodzę z innymi do porozumienia, wpływam na otoczenie i jest mi lżej, tak jakbym zrzucił coś z siebie. Przez to zwiększa się moja przestrzeń w głowie na nowe rzeczy i nawet krytyka nie przytłacza mnie tak jak wcześniej. Nauczyłem się, że lepiej jest coś z siebie uwolnić i poświecić swoją energię na rozmowę, aby załatwić sprawę niż tracić tą energię na zatrzymanie tego w sobie i odreagowywanie. Dzięki temu zachowuję energię i zwiększa się moja pewność siebie, wiara w siebie. Czuję się teraz ugruntowany, czuję oparcie w sobie, czuję zaufanie do siebie. I to wszystko dzięki naszej pracy na sesjach, dziękuję!” – B.

***

„Pani głos wprowadza mnie w stan błogości. To tylko kilka minut ćwiczeń a czuję się jakbym wyszła ze SPA. Jestem w szoku! Nie wiedziałam, że w tak krótkim czasie można tak wypocząć. Jestem pod wielkim wrażeniem. Było mi to bardzo potrzebne.”  – J.

***

„Bardzo lubię sesje coachingowe z Panią, bardzo wiele mi dały. Nie tylko uzyskałam odpowiedź na pytania z jakimi przyszłam. Ale odczuwam też poczucie spokoju, kiedy myślę o podjętych decyzjach. Zyskałam tez poczucie tego, że mam w sobie dużo zasobów i że będzie dobrze. Bardzo podobają mi się sesje z Panią. Na pewno jeszcze do Pani wrócę” – A.

***

Pani Agnieszko, sesje coachingowe z Panią przypomniały mi, że tak naprawdę jestem całkiem ok., że nic złego się ze mną nie podziało tylko myśli szły w złą stronę. To było mi bardzo potrzebne. Uświadomiłam sobie również prawdę, że „to ja decyduję”, „to moja decyzja” i to jest ok. Bardzo mi się to podoba, bo wcześniej tego nie było, tak jakby poddawałam się wszystkiemu a teraz to już nie, teraz to ja się liczę. Nawet nie przypuszczałam, że będę mogła powiedzieć po sesjach o sobie, że jestem ważna a jednak! Bardzo sobie cenię, że na sesjach posługiwała się Pani obrazkami i opowieściami. Po sesjach zawsze mogłam do tego wrócić i do ćwiczeń jakie Pani przesyłała, i to było bardzo praktyczne, takie podsumowanie całej sesji. Dziękuję Pani za nasze wszystkie spotkania i za Pani cierpliwość. – K.

***

„Moje wcześniejsze doświadczenia terapeutyczne bardzo różnią się od sesji z Panią. Wcześniej spotykałem się po prostu co tydzień ale w ciągu tygodnia nie miałem takiego przypominacza, bodźca który by przypominał mi o dokonywaniu zmian. Wszystko się tylko toczyło, od tygodnia do tygodnia. A tutaj jest ten bodziec, chociażby związany z ćwiczeniami, to jest nowość, to czas kiedy mogę się zastanowić nad sobą. W tracie naszej pracy czuję się zachęcany do eksperymentowania nowych rzeczy przy czym wiem, że za tydzień się spotkamy i mogę opowiedzieć o tym co się udało a co nie. Jest to dla mnie bardzo duża motywacja i sprawia to, że jest we mnie większa śmiałość do działania. Taki tryb sesji  sprawia, że jestem bardziej obecny w swoim życiu” – Sz.

***

Słowo ode mnie:

Bardzo jest ze mną myśl:  „Pracuj, aby się stawać, nie aby zdobywać.” ( Elbert Hubbard)

I tak, dzięki pracy z Wami ciągle czuję się inspirowana i motywowana do dalszego rozwoju. Uwielbiam 🙂

Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali.

Agnieszka

Umów się na spotkanie ze mną

Coachingu według Liz Hall:

Coaching umożliwia ludziom wykorzystanie ich mądrości, by pomóc im osiągać cele, poprawić wyniki, zyskać jasność, stać się bardziej samoświadomymi i świadomymi innych oraz rozwinąć odpowiedzialność za samych siebie. Jest to rozwojowy dialog, w którym coach zadaje klientowi umiejętne pytania.