Coaching – co oznacza dla Ciebie?

Coaching – co oznacza dla Ciebie?

Coaching to klucz do lepszego życia

To partnerski dialog, prowadzący do istotnej zmiany myślenia, dzięki której zaczynasz osiągać satysfakcjonujące rezultaty w życiu osobistym i zawodowym.

To również:
Korzystanie ze wsparcia w drodze do zmian
Gotowość do pracy nad sobą
Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie
Lepsze poznanie siebie i swoich możliwości

Coaching to klucz do lepszego życia

To partnerski dialog, prowadzący do istotnej zmiany myślenia, dzięki której zaczynasz osiągać satysfakcjonujące rezultaty w życiu osobistym i zawodowym.

To również:

Korzystanie ze wsparcia w drodze do zmian

Gotowość do pracy nad sobą

Wzięcie odpowiedzialności za swoje życie

Lepsze poznanie siebie i swoich możliwości

Sesje to indywidualne spotkania Ciebie ze mną. Zwykle trwają 50 minut. To czas wyłącznie dla Ciebie.

W swojej pracy dbam o to by te spotkania odbywały się w ciepłej i opartej na zaufaniu atmosferze.

Jestem od tej pory Twoim towarzyszem w podroży do upragnionego celu.

Zobacz co mówią moi klienci: klik – opinie o coachingu

 • jestem Twoją przewodniczką i towarzyszką w podróży do celu
 • zadaję Ci pytania i uważnie słucham
 • zapewniam Ci wsparcie oraz opartą na zaufaniu relację
 • nie podaję gotowych rozwiązań
 • kiedy jest to potrzebne służę psychoedukacją
 • pomagam Ci w Twoim dążeniu do rozwoju

W swojej pracy korzystam z podejścia transteoretycznego procesu zmiany.

Zakłada ono, że każda zmiana ma sześć stadiów, których doświadczamy, kiedy  chcemy wprowadzić do swojego życia coś nowego. Zapraszam, zobacz, w którym etapie zmiany jesteś:

I etap – Prekontemplacja

W tym etapie możesz nie dostrzegać potrzeby zmiany. Natomiast Twoi znajomi, rodzina podpowiadają Ci: „za dużo pracujesz, ta relacja Ci nie służy, wykorzystują Cię, przepracowujesz się, zadbaj o siebie, skończ w końcu ten projekt, pracę mgr.” Może dostrzegasz odrobinę w tym prawdy ale uznajesz, że nie jest wcale tak źle, jak mówią.

II etap – Kontemplacja

Zaczynasz dostrzegać powoli potrzebę zmiany ale jednocześnie wiesz, że nie jest to takie łatwe. Jest w Tobie ambiwalencja, trochę chcesz i trochę nie chcesz. To tak, jakbyś obrała już kierunek podroży ale nie miała  jeszcze gotowości by w nią wyruszyć. Pod koniec tego etapu możesz skłaniać się już ku temu, że chcesz tej zmiany ale jak to zrobić? a może już nawet próbowałaś i się nie udało. Pewne jest, że aby pójść dalej potrzebujesz wsparcia.

III etap – Przygotowanie

W tym etapie masz już podjętą decyzję, że zmiana będzie dla Ciebie dobra i pragniesz jej. Zaczynasz planować konkretne działania, gromadzić zasoby, umiejętności aby dokonywać pierwszych kroków. Jednocześnie możesz czuć nadal potrzebę przekonywania samej siebie, że ten kierunek, jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego nadal potrzebujesz wsparcia. Zaczynasz dostrzegać już swoje pierwsze małe sukcesy. Małymi krokami sprawdzasz co działa a co nie i nabierasz coraz większej pewności co do obranego kierunku działania.

IV etap – Działanie

W swoim życiu zaczynasz wdrażać coraz więcej zachowań, które Ci służą. Twoje otoczenie zauważa u Ciebie progres. Czujesz i wiesz, że jesteś na dobrej drodze, co nie znaczy, że nie zaliczasz wpadek. Cały czas jednak doskonalisz swoje umiejętności i wprowadzasz kolejne sprawdzone rozwiązania. W tym etapie nadal zalecane jest byś miała z kim porozmawiać, dzięki temu utrzymasz motywację i dopracujesz swoje taktyki działania.

V etap – Podtrzymanie

To jest ten moment, w którym utrwalasz, to co wypracowałaś. To jest też moment, w którym „spijasz piankę” swojej pracy nad rozwojem. Pamiętaj jednak, że jest to jeszcze etap, w którym potrzebujesz wsparcia aby nie zaprzepaścić efektów swoich wysiłków. Tym wsparciem może już być również Twoje otoczenie, osoby które będą Ci kibicować lub towarzyszyć w dobrych nawykach, możesz również korzystać z profesjonalnego wsparcia ale umawiać spotkania rzadziej, np. co 4 tygodnie.

VI – Rozwiązanie

Krótko mówiąc, masz już głęboko osadzoną w sobie umiejętność, kompetencję, nad którą dotąd wspólnie pracowaliśmy. Bravo!

Po przeanalizowaniu VI faz zmiany, jak czujesz, w którym etapie zmiany jesteś?

Dzięki świadomości, etapu zmiany, możemy zmaksymalizować skuteczność Twoich wysiłków, byś osiągnęła zamierzony cel. Każdy etap zmiany warunkuje bowiem inny sposób wspierającej pracy coachingowej.

W swojej pracy korzystam również z dorobku psychologii pozytywnej, psychoterapii pozytywnej, compassion focused therapy, ACT,  pracy z ciałem, obrazem, metaforą, opowieścią terapeutyczną i mindfulness. Korzystam ze wszystkich swoich kompetencji, by zapewnić Ci konkretne wsparcie.

Bardzo ważne jest dla mnie również, by nasze spotkania odbywały się w ciepłej, opartej na zaufaniu i szacunku atmosferze.

Klienci mówią:

Podczas sesji bardzo ważne były dla mnie uważność, wnikliwość, spokój zainteresowanie moimi problemami, umiejętność słuchania i dawania mi pola bycia sobą, otwartość. Agnieszka potrafi zbudować bardzo przyjazną atmosferę , zaufania, która daje mi siłę, nadzieję i raduje serce rozmową? Proces był piękną przygodą odkrywania siebie i na pewno dalej chcę go kontynuować właśnie z Agnieszką ?

Aby odnieść pełną korzyść z sesji bądź gotowa:

 • zaufać mi
 • szczerze i otwarcie wyrażać to, co myślisz
 • otworzyć się na zmianę
 • wziąć odpowiedzialność za swoje życie
 • być uczciwą wobec siebie i do całego procesu rozwoju

Pamiętaj, to ile korzyści odniesiesz ze spotkań zależy od twojego zaangażowania i uczciwości wobec siebie.

Praca ze mną jest tylko fragmentem procesu zmiany. Twój rozwój dokonuje się przede wszystkim między naszymi spotkaniami i polega na Twojej systematycznej i samodzielnej pracy.

Ja jako coach zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej Cię w tym wesprzeć.

Podczas sesji nie analizujemy bolesnych przeżyć i tego jak wpłynęły na Ciebie. Co nie znaczy, że nie poruszamy ich w ogóle. Jeśli poczujesz potrzebę opowiedzenia o czymś trudnym, to zapewniam na to przestrzeń, jednocześnie jednak zadbam o to, abyś nie zanurzyła się w nich za głęboko. Zajmujemy się bowiem głównie tym co możesz zrobić TU i TERAZ oraz Twoją przyszłością. Wspólnie szukamy rozwiązań i pokonujemy blokujące Cię myśli.

Kiedy będziesz tego potrzebować wesprę Cię swoją wiedzą i doświadczeniem.  Jednocześnie będę Cię zachęcać byś korzystała ze swoich zasobów, by poszukać własnej odpowiedzi na pytanie, co jest dla Ciebie dobre i rozwijające.

Coachingu według Liz Hall:

Coaching umożliwia ludziom wykorzystanie ich mądrości, by pomóc im osiągać cele, poprawić wyniki, zyskać jasność, stać się bardziej samoświadomymi i świadomymi innych oraz rozwinąć odpowiedzialność za samych siebie. Jest to rozwojowy dialog, w którym coach zadaje klientowi umiejętne pytania.