psychoterapeuta zgorzelec psycholog
GABINET COACHINGU I PSYCHOTERAPII HARMONY LIFE

 

Konsultacje psychoterapeutyczne – wsparcie dla Ciebie

Konsultacje terapeutyczne są metodą wsparcia dla osób, które zmagają się z dyskomfortem psychicznym, niskim poczuciem własnej wartości, lękiem, frustracją, blokadami przed działaniem, przygnębieniem, przewlekłym smutkiem, brakiem energii oraz dla osób:

 • które doświadczają trudności w relacjach z innymi
 • które doświadczają trudności życiowych i jednocześnie czują niemoc ich rozwiązania oraz frustrację,
 • które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, swoje zachowania, reakcje i emocje,
 • które chcą zadbać o swoją higienę psychiczną i lepiej zarządzać swoimi emocjami,
 • które zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości
 • które zmagają się z bólem natury psychosomatycznej (np. nie wyjaśnione migreny, bóle kręgosłupa, barków, żołądka, refluks, zespół nadwrażliwego jelita, trudności ze snem).

Szansa byś zadbała o siebie psychoterapia zgorzelec wrocław

Podczas spotkań korzystam z założeń psychoterapii pozytywnej oraz terapii ACT, CFT i mindfulness. Skupiam się na tym, by wesprzeć Cię w korzystaniu z  Twoich naturalnych zasobów (zdolności), byś zrozumiała skąd wynikają trudności i odnalazła satysfakcjonujące rozwiązanie trudnej dla Ciebie sytuacji. Dzięki sesjom masz okazję spojrzeć na swoje doświadczenia życiowe z szerszej perspektywy i podjąć konkretne kroki by polepszyć jakość swojego życia.

Jak przebiegają spotkania terapeutyczne?  

Rozmowy terapeutyczne to dialog w spokojnej, bezpiecznej, opartej na zaufaniu i szacunku atmosferze, który zwiększa naszą samoświadomość, buduje wewnętrzną siłę, samoakceptację i zaufanie do siebie. Dzięki temu potrafimy zachowywać radość i adekwatnie reagować na pojawiające się trudności życiowe.

Sesje trwają 50 min. i odbywają się online, jak również stacjonarnie, we Wrocławiu i Zgorzelcu. Koszt: 110 zł.

  O mnie    

psychoterapia Zgorzelec wrocław

Nazywam się Agnieszka Rapak (39 lat) i ukończyłam podyplomowe studium psychoterapii pozytywnej, poziom podstawowy. Uzyskałam w ten sposób certyfikat World Association for Positive and Transkulltural Psychotherapy. W tej chwili jestem w trakcie Podyplomowego zaawansowanego studium psychoterapii pozytywnej. Poza tym ukończyłam m.in. szkolenie z:

 • Terapia poznawcza oparta na uważności w leczeniu depresji
 • Przywiązanie a trauma – psychoterapia reaktywnych zaburzeń więzi,
 • Psychoterapia zaburzeń osobowości w ujęciu psychologii klinicznej, psychoterapii i psychiatrii – Gabriela Hum
 • Wspieranie w zmianie. Praca w oparciu o transteoretyczny model zmiany,
 • Od unikania do akceptacji w pracy w nurcie akceptacji i zaangażowania (ACT)
 • Niezbędnik terapeuty ACT – konceptualizacja przypadku, planowanie interwencji, przebieg terapii
 • Podstawy Kliniczne z Psychiatrii – (100 h)
 • Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT z Terapią Schematów w pracy z zaburzeniami osobowości

Klienci o mnie:  

„Podczas sesji bardzo ważne były dla mnie uważność, wnikliwość, spokój, zainteresowanie moimi problemami, umiejętność słuchania i dawania mi pola bycia sobą, otwartość. Agnieszka potrafi zbudować bardzo przyjazną atmosferę , zaufania, która daje mi siłę, nadzieję i raduje serce rozmową🙂 Proces był piękną przygodą odkrywania siebie i na pewno dalej chcę go kontynuować właśnie z Agnieszką.”

Sesje z Agnieszką pomogły mi w lepszym poznaniu swojego Ja, swoich pragnień, akceptacji swojej osoby, odkrycia drzemiących zasobów, talentów. Dzięki temu zyskałam poczucie akceptacji siebie taką jaką jestem, wiary, że nie wolno się poddawać tylko słuchać głosu swojej intuicji i „robić swoje”.”

Umawiam się – tel. 604 112 788

 

coaching - psychoterapia online

„Problemy będziemy mieli zawsze. Nie problem jest problemem, lecz to, jak ludzie sobie z nim radzą. To właśnie niszczy ludzi, a nie problem. Kiedy więc uczymy się inaczej sobie radzić, inaczej traktujemy problemy — i ich oblicze się zmienia”.

Virginia Satir

psychoterapia Zgorzelec - psycholog Wrocław

Czym się wyróżnia psychoterapia pozytywna?

 • Jest nurtem integratywnym, co oznacza że łączy w sobie dobrodziejstwa kilku nurtów psychoterapii: nurtu poznawczego, psychodynamicznego i humanistycznej wizji człowieka. Jest to ważne, gdyż dzięki temu terapeuta może dostosować podejście do indywidualnych potrzeb klienta.
 • Jest nurtem psychoterapii krótkoterminowej.
 • Skoncentrowana jest na poszukiwaniu i wzmacnianiu zasobów klienta. Zakłada, że każdy z nas ma to co niezbędne by prowadzić harmonijne życie.
 • Jest nurtem międzykulturowym, korzysta z dorobku i mądrości wielu kultur.
 • Oddziaływania terapeutyczne wzmacnia i wzbogaca poprzez zastosowanie przypowieści, przysłów, humoru i metafor.

Psychoterapia czy coaching?  

Zapraszam do umówienia się na wstępną konsultację we Wrocławiu, Zgorzelcu lub online. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję z jakiego rodzaju wsparcia skorzystać.