Psychoterapia Zgorzelec psychoterapeuta
PSYCHOTERAPIA POZYTYWNA

Gabinet Coachingu i Psychoterapii Harmony Life

Konsultacje psychoterapeutyczne – dla kogo?

Konsultacje terapeutyczne skierowane są do osób zdrowych, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, swoje zachowania, reakcje i emocje, dla osób które chcą zadbać o swoją higienę psychiczną. Również dla tych, którzy zmagają się z dyskomfortem psychicznym, niskim poczuciem własnej wartości, lękiem, blokadami przed działaniem, przygnębieniem, przewlekłym smutkiem, brakiem energii lub doświadczają trudności w relacjach z innymi. 

Pomocne jest również dla osób zmagających się z bólem natury psychosomatycznej (np. nie wyjaśnione migreny, bóle kręgosłupa, barków, żołądka, refluks, zespół nadwrażliwego jelita, trudności ze snem).

Konsultacje

Konsultacje terapeutyczne prowadzę w nurcie psychoterapii pozytywnej. Kierunek ten w swym podejściu koncentruje się  na tym, by wesprzeć Cię w korzystaniu z  Twoich naturalnych zasobów (zdolności), tak byś zrozumiał skąd wynikają trudności i odnalazł satysfakcjonujące rozwiązanie trudnej dla Ciebie sytuacji. Dzięki konsultacjom masz okazję spojrzeć na swoje doświadczenia życiowe z szerszej perspektywy.

Konsultacje terapeutyczne są procesem, który poprzez dialog w spokojnej, bezpiecznej, opartej na zaufaniu i szacunku atmosferze, zwiększa naszą samoświadomość, buduje wewnętrzną siłę, samoakceptację i zaufanie do siebie. Dzięki temu potrafimy zachowywać radość mimo tego, że nasze życie nie jest doskonałe.

coaching - psychoterapia online

„Problemy będziemy mieli zawsze. Nie problem jest problemem, lecz to, jak ludzie sobie z nim radzą. To właśnie niszczy ludzi, a nie problem. Kiedy więc uczymy się inaczej sobie radzić, inaczej traktujemy problemy — i ich oblicze się zmienia”.

Virginia Satir

Zapraszam Cię na konsultacje psychoterapeutyczne Online, w Zgorzelcu i Wrocławiu. Zadzwoń. 

Agnieszka – tel. 604 112 788

Certyfikowany Konsultant Psychoterapii Pozytywnej, Certyfikowany Coach Transformacji, Licencjonowany Konsultant  Odporności Psychicznej

psychoterapia Zgorzelec - psycholog Wrocław

Czym się wyróżnia psychoterapia pozytywna?

  • Jest nurtem integratywnym, co oznacza że łączy w sobie dobrodziejstwa kilku nurtów psychoterapii: nurtu poznawczego, psychodynamicznego i humanistycznej wizji człowieka. Jest to ważne, gdyż dzięki temu terapeuta może dostosować podejście do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Jest nurtem psychoterapii krótkoterminowej.
  • Skoncentrowana jest na poszukiwaniu i wzmacnianiu zasobów klienta. Zakłada, że każdy z nas ma to co niezbędne by prowadzić harmonijne życie.
  • Jest nurtem międzykulturowym, korzysta z dorobku i mądrości wielu kultur.
  • Oddziaływania terapeutyczne wzmacnia i wzbogaca poprzez zastosowanie przypowieści, przysłów, humoru i metafor.

Psychoterapia czy coaching?

Zapraszam do umówienia się na wstępną konsultację we Wrocławiu, Zgorzelcu lub online. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję z jakiego rodzaju wsparcia skorzystać.

Warto pamiętać:

„Nie możemy zmienić kierunku wiatru ale możemy odpowiednio ustawić żagle.”

James Dean