Czy jesteś zadowolona z pracy?

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Natknęłam się kiedyś na cytat:
„Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.” – Jonathan Carroll

Można by go potraktować nieco humorystycznie, jednak rzeczywiście, to jak nam jest w pracy, bardzo przekłada się na jakość naszego życia.

Rozmawiam z osobami, które utknęły w pracy, są przemęczone albo nieraz udręczone. Inni mają wątpliwości czy obecna praca rzeczywiście jest tą pracą, która pozwala wykorzystać w pełni ich potencjał lub też czy w ogóle nadają się do niej, bo inni są przecież  lepsi. perfekcjonizm a wypalenie zawodowe - coaching online

I przychodzą pytania:
–  czy zmienić pracę?
– czy jest lepsza praca dla mnie?
– czy ta praca jest rzeczywiście ciężka, czy może ze mną coś jest nie tak?
– dlaczego się tak spalam?
– czy nie powinnam więcej zarabiać?

I wiesz co? nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pracy. Nieraz warto zobaczyć jak funkcjonujemy w swoim środowisku, co robimy nie tak, co się nie sprawdzało do tej pory.

Czasem zmiana nastawienia, przepracowanie czegoś w sobie,  otwiera drogę do zmiany na lepsze i:
– zaczynamy szanować siebie, doceniać swój wysiłek
– nabieramy dystansu
– czujemy się pewniejsi siebie
– zaczynamy stawiać granice
– prosimy o podwyżkę, zmianę stanowiska
– odnajdujemy work-life balans

I nabieramy lekkości w pracy i życiu.
Właśnie takiej lekkości i satysfakcji życzę Tobie.

A jeśli stoisz w obliczu właśnie takich dylematów, zapraszam Cię na konsultację.

Opinia:

„Przyszłam do Pani z polecenia lekarza, ponieważ stwierdził u mnie wypalenie zawodowe. Rano trudno mi było wstać z łóżka. Czuję, że mi Pani bardzo pomogła. Teraz częściej zaznaczam swoje zdanie, dbam o siebie i swoje samopoczucie, otwarcie wyrażam „Nie”. Zmieniło się nawet moje podejście do relacji z innymi. Mam w sobie więcej akceptacji do siebie i innych. Po moim wypaleniu zawodowym nie ma śladu. Podjęłam też decyzję o przygotowaniu się do zmiany pracy na taką, która będzie mi dawać satysfakcję. Jestem pani bardzo wdzięczna.”  – K.

Zobacz inne opinie